Завдання 2

Шановні учасники веб-квесту!!!
Просимо звернути увагу на коректність ваших відповідей. Давайте відповіді на питання відповідно до вимог: якщо треба процитуати вірш чи вислови, то це означає - скопіювати текст та розмістити у форму для відповіді; якщо просять надати посилання на джерело вашої відповіді, то у форму треба скопіювати посилання. Будьте уважні! Бажаємо успіхів під час виконання завдань!

З повагою організатори веб-квесту!

Ось і прийшов час отримати наступне завдання.

У квітні 1847 року жандарми арештували Т. Г. Шевченка на переправі через Дніпро, коли він повертався з Чернігова до Києва. Під час обшуку в нього знайшли зошит з революційними віршами, в тому числі поему «Сон». Цей твір і був основним обвинуваченням та причиною суворого покарання поета.

А ось і запитання:

Ой одна я, одна,

Як билиночка в полі,

Та не дав мені Бог,

Ані щастя, ні долі.

З якого твору уривок?

Коли та де було написано цикл цих віршів?

Ваші відповіді чекаємо  до 20:00
08.11.2017 року

Вашу відповідь додайте у форму.

ПОСИЛАННЯ НА ФОРМУ ДЛЯ ВІДПОВІДІ

ОЦІНЮВАННЯ ВІДПОВІДЕЙ УЧНІВ

ПРАВИЛЬНА ВІДПОВІДЬ НА ЗАПИТАННЯ:

З якого твору уривок?

Коли та де було написано цикл цих віршів?

«В казематі» — цикл поезій Тараса Шевченка, написаних, крім вірша «Згадайте, братія моя», в казематі «Третього відділу» в Петербурзі під час слідства над учасниками Кирило-Мефодіївського братства між 17 квітням і 30 травням 1847.

У березні 1847 року, після доносу, почалися арешти членів братства. Шевченка заарештували5 (17) квітня 1847 на дніпровській переправі, коли він повертався до Києва, відібрали збірку «Три літа» й відправили під конвоєм до Петербурга. Там його ув'язнили в казематі Третього відділу імператорської канцелярії на Пантелеймонівській вулиці (тепер вул. Пестеля, 9). За спогадами сучасників, на допитах поет відмовився зрікатися своїх поглядів і не виказав нікого з членів братства. Перебуваючи близько двох місяців за ґратами, Шевченко й далі писав вірші, що їх згодом об'єднав у цикл «В казематі», до якого, серед інших, належать вірші «Садок вишневий коло хати…» і «Мені однаково…».

Шевченка звинуватили в написанні віршів «малоросійською мовою», які «могли посіятися і внаслідок вкоренити думку про гадане блаженство часів Гетьманщини, про щастя повернути ці часи і про можливість Україні існувати у вигляді окремої держави»[111]. Участь поета в Кирило-Мефодіївському братстві на суді не була доведена. Шевченка «як наділеного міцною будовою тіла» призначили рядовим в Оренбурзький окремий корпус із забороною писати і малювати[112].